АКМЦ Антикризисный медиа-центр

Close

Дискусія: Кібервійна та її наслідки

Шановні колеги!
Запрошуємо вас на дискусію

Тема: "Кібервійна та її наслідки" 
Час та дата проведення: 14-00 30 травня 2017р.
Місце проведення: Антикризовий медіа-центр, вул. Марата, 1. м. Краматорськ

Учасники панельної дискусії:

Д-р Велізар Шаламанов (Dr. Velizar Shalamanov), асоційований професор Інституту інформаційних і комунікаційних технологій Болгарської академії наук.

Бела Тецелі (Béla Téczely), підполковник, радник Офісу зв’язку НАТО в Україні з питань кібер-безпеки та автоматизованих систем управління військами та озброєнням.

Тетяна Попова (Tetiana Popova), головний експерт зі стратегічних комунікацій ГО "Інформаційний Захист" (NGO "Information Security").
 
Експерти з безпеки в цифровому світі стверджують, що кібервійна є новою щоденною реальністю. Здійснюється безліч атак на велику кількість різних цілей: від комп'ютерів і мереж державних установ до НУО, університетів і компаній.

Щоб створити армію агресивних машин винахідливі хакери, використовують тисячі комп'ютерів, викрадених у користувачів, які нічого не підозрюють. Неможливо чітко і на сто відсотків встановити джерело атаки. Однак поза всяким сумнівом деякі з атак оркеструються владою великих держав, таких як Китай, Росія, США, Ізраїль, Іран або Північна Корея. Росія, можливо, стояла за атаками на Естонію в 2007 році, Грузію в 2008 році та Україну в 2014 році. Чого ми можемо навчитися з цих атак? 

Кібервійна є асиметричною. Західні суспільства є вельми цифрово-залежними, тоді як інші країни, наприклад, Китай або Північна Корея такими не є. Без електроживлення та підключення до Інтернету в економічному, політичному та соціальному житті Європи та США настав би колапс протягом декількох днів. 

Чи був Варшавський саміт НАТО першим кроком у правильному напрямку на підтримку участі НАТО в гарантуванні кібер-безпеки? Чи достатньо довіряють союзники один одному, щоб ефективно співпрацювати і швидко обмінюватися важливою інформацією? І на більш глобальному рівні: чи потрібно нам кодифікувати деякі міжнародні правила для ведення кібер-війни, як це було у випадку звичайної війни? 

Крім того, якими будуть наслідки для нас як громадян? Чи достатньо ми довіряємо нашим урядам, щоб прийняти нові інструменти, які потенційно можуть проникнути у наше приватне життя? Як ми можемо забезпечити підзвітність наших урядів у цьому дуже схильному до таємниць світі? 

Ці питання ми пропонуємо обговорити на публічному заході FNF, у м. Краматорськ, Україна, 30 травня 2017 року в Антикризовому медіа-центрі. 
последние новости искусства и мира живописи
Loading...
Loading...